Benefiční koncert Děti dětem na konzervatoři v Brně (1. 6. 2026)
Benefiční koncert Děti dětem na konzervatoři v Brně (1. 6. 2026)
19.06.2026

Konzervatoř v Brně uvedla ve spolupráci s Intercultural Creative Life, z. s. ve svém novém koncertním sále Leoše Janáčka benefiční koncert s názvem DĚTI DĚTEM. Benefiční sbírka se uskutečnila na podporu onkologického pacienta.

Na slavnostním koncertě účinkovali žáci brněnských ZUŠ a Konzervatoře Brno.

ZUŠ PORG Brno reprezentovaly dívky studující sólový zpěv ve třídě p. učitelky Moniky Vávrové Filové a student hry na klavír ze třídy p. učitelky Veroniky Velemanové.

Dívky svým zpěvem vytvořily příjemnou, dojemnou atmosféru. Zazněla píseň „Hádej“ Ondřeje Brzobohatého a „Slyším své srdce bít“ z pohádky Tajemství bambitky. Silným momentem jejich vystoupení bylo duetové provedení slavného „Hallelujah“ Leonarda Cohena a duchovně laděného duetu „Veni Domine“. Zpěv na klavír doprovázela p. Veronika Velemanová i její student, klavírista.

Student hry na klavír také zahrál známou skladbu „Hey Boy“ P. Fidera.

Celý koncert se nesl v duchu podpory nemocným mladým lidem a v duchu radosti z hudby.